Профилактичните прегледи се извършват преди и след размножителния период на птиците, с цел да следим тяхното здравословно състояние и да можем своевременно да извършим необходимите козметични процедури – изпиляване на клюн и нокти и обезпаразитяване.
Клетките, в които живеят птиците също трябва да бъдат ремонтирани и почиствани периодично и както обикновено, съчетахме тази дейност с прегледа.
Отново на помощ се притекоха доброволци – ученици от НПГВМ “И. П. Павлов“ и студенти от ветеринарномедицински факултет към Тракийски университет, Стара Загора. Освен че се включиха активно във всички дейности, те имаха и възможността да научат от първа ръка някои особености на лечението на диви птици.
В момента размножителната програма на Спасителния център за диви животни на Зелени Балкани разполага с 23 ловни сокола. Стартираме размножителния период с 9 размножителни двойки, 4 от които миналата година създадоха поколение.
Дейностите по „Завръщане на ловния сокол в България“ на Зелени Балкани се извършват с финансовото съдействие на ЗАД Армеец.
Информационните дейности за ловния сокол се осъществяват с подкрепата на проект:
